پیامک : 10000606
تلفن تماس : 31811 - 051 
پست الکترونیک : info@bk2020.ir
×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

یکشنبه, 24 آبان 1394 ساعت 21:29

طرح اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا در مجلس و لزوم کاهش مدت زمان معاینه فنی خودرو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مؤید حسینی صدر درباره وضعیت معاینه فنی خودروها، گفت: کاهش سن معاینه فنی خودرو در شرایطی که کیفیت فنی خودروها کاهش یافته بسیار ضروری است، لذا لازم است قانون معاینه فنی که در حال حاضر 5سال است اصلاح شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این‌که در مدت زمان 5 ساله، توازن فنی خودروها بهم می‌ریزد، تصریح کرد: معاینه فنی خودروهای صفر باید به دوسال کاهش یابد و برای سایر خودروها به صورت هرساله باشد، البته درخصوص خودروهای سنگین نیز ضرورت تغییر مدت زمان معاینه فنی وجود دارد.

وی با بیان اینکه صدا وسیما در این زمینه می‌تواند هشدارهای لازم را به مردم برای انجام معاینه فنی خودرو بدهد، افزود: وزارت کشور در ملزم ساختن پلیس راهور برای انجام معاینه فنی خودروها باید اقدامات لازم را انجام دهد، هرچند شهرداری هم می‌تواند در ایجاد مراکز معاینه فنی خودور موثر واقع شود.

حسینی صدر با اشاره به لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، گفت: این لایحه در دستور کار کمیسیون صنایع مجلس قرار گرفته، البته نمایندگان در خصوص کاهش مدت زمان معاینه فنی پیشنهاداتی را ارائه کرده اند که در جلسات بعدی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدر مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، مدت زمان معاینه فنی تغییر خواهد کرد چراکه با توجه به اینکه در آستانه سردی هوا و به تبع آلودگی هوا هستیم، این تغییر و تحولات که به یقین در کاهش آلودگی هوا نقش اساسی دارد، لازم و ضروی است.

 

خواندن 679 دفعه
آمار بازدیدکنندگان

امروز19
دیروز127
این هفته386
این ماه1693
بازدید کل407233

تعدادافـــــراد آنلاین

2
نفر آنلاین

پنج شنبه, 28 دی 1396 07:38