پیامک : 10000606
تلفن تماس : 31811 - 051 
پست الکترونیک : info@bk2020.ir
×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 12:08

رونوشت از رونوشت از آیا خرید تولیدات داخلی بی کیفیت و گران حفظ سرمایه ملی است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تین نیوز | با در نظر گرفتن اینکه در آمد حوزه ترانزیت، ارزی است و با توجه به وجود مشكلاتی مانند قاچاق سوخت و مصرف بالای آن، برنامه ریزی به منظور رشد ترانزیت در حوزه جاده ای صرفه اقتصادی ندارد. در مقابل به واسطه مصرف سوخت كمتر و ایمنی بالای حوزه ریلی، این حوزه و بهره گیری از ترانزیت آن از نظر اقتصادی به صرفه تر است، لذا برای توسعه ترانزیت ریلی شناخت موانع موجود در این نوع ترانزیت ضرورت دارد.

به گزارش تین نیوز، یکی از موانع عمده در افزایش حمل و نقل کالاهای ترانزیتی از طریق راه آهن، مدت زمان حمل کالاها از مبادی ورودی به مقاصد خروجی است.

باید گفت صاحبان کالاها تمایل زیادی دارند تاکالاهای خود را  در کوتاهترین زمان ممکن در دسترس مصرف کننده قرار دهند. لذا توجه به عامل زمان از جمله مهم ترین پارامترهایی است که در حفظ و جذب بیشتر مشتری نقش تعیین کننده ای دارد.

موارد زیر جمع بندی دیدگاه های مسئولان و متخصصان حمل و نقل ریلی و ترانزیت در خصوص مشکلات مربوط به مدت زمان سیر و یا دور گردش واگن های ترانزیتی است:

مدت زمان تعویض بوژی:
از آنجا که هر واگن در زمان تعویض، بوژی خاص خود را نیاز دارد لذا پیدا نمودن بوژی مورد نظر ممکن است ساعت ها زمان را به خود اختصاص دهد. بنابراین در صورت ایجاد امکانات و استفاده از یک سیستم انبارداری مناسب و پیشرفته می توان با افزایش سرعت متوسط تعویض بوژی هر واگن، از توقف طولانی طولانی واگن هایی که در انتظار تعویض بوژی هستند جلوگیری کرد.

طولانی بودن مدت زمان انجام امور گمرکی:
 حضور مستمر مامورین مربوطه و انجام سریع مراحل گمرکی به دور از هرگونه بوروکراسی زاید، از مواردی است که در کاهش زمان کلی سیر بسیار موثر است. این امر از جمله عوامل کاهش سرعت بازرگانی واگن های ترانزیتی است.

فقدان لکوموتیو مورد نیاز در ایستگاه ورودی و خروجی:
کمبود لکوموتیو یکی از مشکلات اصلی راه آهن در سیستم حمل و نقل ترانزیتی است، به گونه ای که بعضی واگن ها که در ایستگاه تعویض بوژی شده اند، به دلیل عدم وجود لکوموتیو ساعت ها در انتظار می مانند.

طولانی بودن مسیرکریدورهای ترانزیتی:
باید توجه کرد که سرمایه گذاری در زمینه کوتاه کردن مسیرهای ترانزیتی در میان مدت، بازگشت سرمایه و منافع سرشاری را نصیب کشور خواهد کرد.

توقف طولانی در ایستگاه های تشکیلاتی:
بررسی های صورت گرفته حاکی از توقف طولانی واگن های ترانزیتی در ایستگاه های تشکیلاتی به منظور بازدید ترمز، اتصال و انفصال، تعویض مامورین، جوشکاری و یا توقف در محل تلاقی هاست.

بر اساس برخی آمارهای رسانه ای، به طور متوسط این زمان در بین دو ایستگاه تشکیلاتی در حدود 7 ساعت است. بدیهی است تشکیل قطارهای مستقیم و اولویت دادن به این قطارها در محل تلاقی ها و یا باز کردن ایستگاه های بسته و حتی ایجاد بلاك های جدید به منظور افزایش تعداد زوج قطارهای عبوری می تواند موجب کاهش دور گردش این واگن ها شود.

در خصوص اهمیت و سهم ترانزیت در راه آهن و درآمدهای حاصل از آن، آنه محمدکوسه غراوی، عضو هیئت مدیره راه آهن پیشتر به تین نیوز گفته بود: در کشور ما به طور میانگین حدود ۴۰ درصد درآمدهای راه آهن از ترانزیت كالا حاصل می شود. به گفته وی،  600 میلیارد تومان درآمد راه آهن از حمل و نقل داخلی و 420 میلیارد تومان درآمد راه آهن از ترانزیت است.

خواندن 779 دفعه
آمار بازدیدکنندگان

امروز101
دیروز113
این هفته214
این ماه2246
بازدید کل401898

تعدادافـــــراد آنلاین

1
نفر آنلاین

سه شنبه, 30 آبان 1396 18:47